İŞ YERLERİNDE ANTİKOR TESTİ

Anasayfa / Blog / İŞ YERLERİNDE ANTİKOR TESTİ

İŞ YERLERİNDE ANTİKOR TESTİ

Kuantum OSGB küresel COVID-19 salgınından sonra Türkiye’nin yeni normal döneme başlamasına katkı sağlamak adına işletmeler için kapsamlı COVID-19 önlem programları sunuyor. İş yerlerinde antikor testi de bu önlemlerden bir tanesidir.


COVID-19 hızlı tanı / antikor testi, COVID-19 virüsüne maruz kalıp kalmadığınızı, şu anda enfekte olup olmadığınızı, hatta daha önce Covid-19 hastalığını geçirip geçirmediğinizi dahi anlamanıza yardımcı olacak bir testtir. Herkes mümkün olduğunca çabuk ve güvenli bir biçimde işe geri dönmek, işyerini eski işleyişine geri döndürmek ister. Bu geri dönüşün güvenli olmasını sağlayacak uygulamalardan bir tanesi de, yaygın biçimde uygulanmakta olan COVID-19 hızlı tanı / antikor testidir. İş yerlerinde antikor testi uygulaması çalışanlar ve hizmet alanların sağlığını koruma altına almak için güvenilir bir yöntemdir. COVID-19 hızlı tanı / antikor testi, özellikle kalabalık işyerlerinde ya da müşterilerle yoğun temas içerisinde bulunulan iş yerlerinde, yeni işe girişlerde veya bayram tatili gibi uzun süreli tatil dönüşlerinde çalışan personele toplu olarak kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bu sayede, riskli ya da enfekte personelin tespit edilmesi, enfekte personelin işe dönüş yerine, sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle hem personelin kendisi, hem diğer çalışanlar, hem müşteriler hem de toplum için olası Covid-19 risklerine karşın önemli bir önlem sağlanmış olur.

 

ANTİKOR TESTİ NEDİR?

Antikor testi kişinin daha önce COVID-19 yani koranavirüs hastalığı taşıyıp taşımadığını tespit etmek amacıyla yapılan bir kan testidir. Antikor testi sayesinde koronavirüsü geçirmiş ya da belirtisiz olarak koronavirüsü atlatan kişiler bağışıklık durumunu öğrenebilir. Antikor testleri kişide oluşan antikorları, daha önce enfeksiyonu geçirip geçirmediğini, virüsle mücadelenin hangi döneminde olduğunu ve bağışıklık gelişip gelişmediğini gösterdiğinden koronavirüs hastalığı geçiren ve geçirmeyen birçok kişi bağışıklık kazanıp kazanmadığını öğrenmek istiyor. Ayrıca pek çok işyeri de çalışanlarının bağışıklık oranlarını tespit etmek maksadıyla antikor testi uygulaması yapıyor. Antikor testi sağlık personelinin bir parmaktan ya da koldan aldığı kan üzerinden yapılır. Genellikle COVID-19 hastalığı geçirmiş kişilerin virüse karşı antikor geliştirip geliştirmediğini belirlemek maksadıyla yapılır. 

 

İŞ YERLERİNDE ANTİKOR TESTİ UYGULAMASI

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2020 yılında küresel salgın olarak ifade edilen COVID-19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Hal böyleyken kalabalık ortamlardan uzak kalmak, el temizliğine eskisinden daha çok dikkat etmek ve maske takmak hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Özellikle kalabalık ortamlarda çalışan insanlar için durum daha da riskli bir hale geldi diyebiliriz. Fabrikalar, iş yerleri, atölyeler gibi mekanlarda alınan COVİD-19 tedbirlerle birlikte iş yerlerinde antikor testi uygulaması da yapılmalıdır. Bu hem çalışan hem işveren hem de hizmet alan müşteriler için ve de toplum sağlığına fayda sağlamak için oldukça önemlidir. İş yerlerinde antikor testi pozitif yeni işe giriş yapan, izinden-tatilden dönen personeller için yüksek derecede fayda sağlayacaktır. Antikor testi sayesinde virüsün yayılmasını sınırlarken, personelin de işe dönüş potansiyeli hakkında bilinçli kararlar verilmesine yardımcı olabilir. Antikor testi, tüm sektörler ve personeller için önemlidir. Çalışanlar için uygulanan antikor testi uygulamaları istiyorsanız Kuantum OSGB ile birlikte çalışarak yerinde test yaptırabilirsiniz. Çalışanlarınız için antikor testi uygulamaları ile ilgileniyorsanız, sizin için buradayız! 

Covid-19 Tarama Test Uygulamaları ve iş yerlerinde PCR testi uygulamaları gibi alternatif çözüm önerileri hakkında detaylı bilgi almak için Kuantum OSGB ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

İŞ YERLERİNDE ANTİKOR TESTİ - KUANTUM OSGB
Tük Hakları Saklıdır - Kuantum İş Sağlığı ve Güvenliği © 2020 -